Asystent Google został oficjalnie uruchomiony w naszym kraju na początku 2019 roku. Każda osoba może go używać i komunikować się z nim w języku polskim. Jest to funkcjonalna opcja, która może znacznie ułatwić nasze życie. Przekonaj się, jakie niesie ze sobą korzyści oraz zagrożenia.
Spis treści:
- Czym jest Asystent Google?
- Czy korzystanie z Asystenta Google jest bezpieczne?
- Zalety korzystania z Asystenta
- Jakie dane zbiera o nas Asystent Google?
- Ukryte funkcje Asystenta
- Podsumowanie
Czym jest Asystent Google?
Wiele osób określa Asystenta Google jako zalążek sztucznej inteligencji. Na pewno jest to świetny sposób na ułatwienie sobie życia. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób będziemy z niego korzystać. Jest to aplikacja, która szybko i skutecznie odpowiada na nasze pytania. Może również zarezerwować bilety do kina, zarządzać kalendarzem, zrobić zakupy w sieci czy kontrolować urządzenia w inteligentnym domu. Asystent Google może nam także opowiedzieć kawał czy zaproponować użytkownikowi ciekawą piosenkę.
Czy korzystanie z Asystenta Google jest bezpieczne?
Asystent Google gromadzi dane o konkretnym użytkowniku. System posiada niezbędne zabezpieczenia, a więc istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że zostaną one wykradzione. Technologia niewątpliwie służy do tego, żeby nam pomagać, a więc nie warto się jej bać, za to należy podchodzić do jej użytkowania z należytą rozwagą, a przede wszystkim ze świadomością, jakie dane są jej udostępniane.
Zalety korzystania z Asystenta
Korzystanie z Asystenta Google niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim jest to aplikacja, która może wyszukać dla nas ważne informacje, kiedy mamy zajęte dłonie, na przykład prowadzimy samochód. Może nawiązywać połączenia oraz wysyłać SMS-y, ustawić budzik czy ustawić powiadomienia w kalendarzu. Jest to zatem bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które może znacznie ułatwić nam życie.
Jakie dane zbiera o nas Asystent Google?
Twój telefon jest skarbnicą wiedzy na Twój temat! Musisz mieć tego świadomość. Google cały czas zbiera o Tobie informacje. Dotyczą one Twoich zainteresowań, preferencji. Google od 2021 roku wszystkie dane o konkretnym użytkowniku, które gromadzi w swoich aplikacjach, łączy w jedną całość. To oznacza, że system ma informacje na temat Twojej płci, wieku czy preferencji politycznych, a poprzez Asystenta przekazujesz firmie m.in. nagranie swojego głosu.
Ukryte funkcje Asystenta
Korzystając z Asystenta Google, warto postawić również na te mniej znane funkcje, które również mogą okazać się bardzo przydatne! Możesz, na przykład wybrać swój ulubiony głos, który będzie do Ciebie mówił, pobrać podsumowanie Twojego dnia, zidentyfikować utwory, tworzyć listy zakupów, uruchomić konkretną aplikację, odblokować telefon, słuchać ulubionych podcastów, śledzić informacje sportowe, używać przypomnień i powiadomień, kontrolować inteligentne urządzenia domowe czy Android TV.
Podsumowanie
Asystent Google niesie ze sobą wiele ciekawych możliwości, z których na pewno warto korzystać. Trzeba mieć jednak świadomość tego, że światowy gigant, jakim jest Google nieustannie magazynuje dane na nasz temat. Robi to nie tylko przy użyciu Asystenta, ale również za pośrednictwem przeglądarki i innych aplikacji!