Hartowanie szkła polega na podgrzaniu go w piecu do bardzo wysokiej temperatury, a następnie na niezwykle szybkim schłodzeniu. Każdy użytkownik smartfona wie, że szkło hartowane to najbardziej wytrzymała ochrona ekranu. Hartowanie szkła polega na podgrzaniu go w piecu do bardzo wysokiej temperatury, a następnie na niezwykle szybkim schłodzeniu. Każdy użytkownik smartfona wie, że szkło hartowane to najbardziej wytrzymała ochrona ekranu.

SPIS TREŚCI:

Dlaczego warto zdecydować się na szkło ochronne na ekran?

Ekran to jedno z najbardziej newralgicznych miejsc każdego smartfona. Wystarczy chwila nieuwagi, aby upuścić urządzenie i potłuc wyświetlacz. Zagrożeniem dla delikatnej powłoki ekranu są także ostre przedmioty takie jak klucze, czy długopisy, które nosimy w torbie lub w plecaku. Szkło hartowane zapewnia wysoką odporność ekranu na zarysowania, jednak to amortyzacja siły działającej podczas upadku sprawiła, że ten rodzaj ochrony zyskał miano „powłoki do zadań specjalnych”.

Na jakie parametry szkła należy zwrócić uwagę przy zakupie?

Należy zwrócić uwagę na to, czy dane szkło jest kompatybilne z naszym modelem smartfona. Szkła uniwersalne nie sprawdzają się zbyt dobrze, ze względu na to, że trzeba je docinać. Kupienie szkła hartowanego dedykowanego telefonowi to gwarancja perfekcyjnego dopasowania. Kolejnym aspektem jest twardość szkła, która przekłada się na jego skuteczność. Większość polecanych szkieł ma oznaczenie 9H, co oznacza, że bardzo trudno je zarysować.

Jakie są różnice pomiędzy oryginałem a zamiennikiem?

Chociaż niektóre zamienniki kuszą niską ceną, to w praktyce ich używanie może okazać się o wiele kosztowniejsze niż zakup dobrego, oryginalnego szkła hartowanego. Dzieje się tak, ponieważ tańsze zamienniki o niższym współczynniku H szybciej się zużywają i znacznie częściej wymagają wymiany. Słaba warstwa klejąca sprawia, że szkło hartowane odrywa się na brzegach ekranu, wygląda nieestetycznie i nie spełnia swoich funkcji. Oryginalne produkty są wyposażone we wszystkie akcesoria niezbędne do montażu, a to właśnie precyzyjne umieszczenie powłoki ochronnej na ekranie przekłada się na bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Jakie są praktyczne zastosowania szkła ochronnego?

Szkło hartowane ochroni ekran w każdych warunkach. Każdy z nas zna ten moment pełen strachu, kiedy telefon wypada nam z rąk i podnosimy go z twardego podłoża, a w głowie kołacze nam się obsesyjna myśl: „Tylko nie ekran, tylko nie ekran…”. Szkła hartowane przejmują na siebie siłę działającą podczas upadku. Niektórzy z nas odkładają smartfon ekranem do dołu nie tylko z przyzwyczajenia, ale również z powodu funkcji automatycznego odrzucania połączeń. W takiej sytuacji szkło hartowane skutecznie ochroni ekran przed powstawaniem nieestetycznych zarysowań. Dzięki szkłu ochronnemu możesz nosić swój smartfon w torebce, plecaku, czy kieszeni bez obaw o uszkodzenia, które mogłyby powstać przez kontakt z kluczami i monetami. Zalety szkieł hartowanych docenią również rodzice. Każdy z nas wie, że dzieci mają naturalną zdolność do niszczenia sprzętów elektronicznych. Wystarczy chwila nieuwagi, a smartfon ląduje w piaskownicy, rysuje się od drobnych ziaren piasku, następnie spada ze zjeżdżalni, a ekran zaczyna przypominać pajęczą sieć… Nie ze szkłem hartowanym. Dzięki dobrze dobranej ochronie zapewnisz swoim dzieciom bezpieczny dostęp do elektroniki. Warto pamiętać, że szkło hartowane, nawet jeżeli pęknie, nie rozsypie się na drobne, ostre kawałki i pozostanie bezpieczne dla małych rączek.

Jak założyć szkło ochronne na ekran?

W celu precyzyjnego założenia szkła ochronnego na ekran smartfona należy sprawdzić zawartość zestawu. Oprócz ochrony na ekran powinny znajdować się tam dwie ściereczki- sucha i mokra, a opcjonalnie również karta do usuwania pęcherzyków powietrza. Jeżeli w zestawie nie ma karty, można użyć dowolnej płaskiej karty lojalnościowej lub bankomatowej. Procedurę montażu należy rozpocząć od wyczyszczenia powierzchni, na której będzie leżał telefon. Istotne jest także umycie rąk oraz odtłuszczenie i wytarcie ekranu za pomocą kolejno mokrej i suchej ściereczki. Następnym krokiem jest dopasowanie szkła do oczyszczonego ekranu. Jeżeli widzimy, że wszystko pasuje idealnie, możemy odkleić folię zabezpieczającą i przystąpić do montażu. Szkło dociskamy na środku, co pozwala na równomierne rozejście się kleju. Następnie dociskamy na całej powierzchni za pomocą suchej ściereczki, kierując się od góry w kierunku brzegów ekranu. Jeżeli pod szkłem powstały pęcherzyki powietrza, możemy przesunąć je do brzegów ekranu za pomocą płaskiej karty lub zaczekać, aż samoistnie znikną.

Wnioski

Szkło hartowane to najbezpieczniejsza forma ochrony ekranu. Szkło chroni zarówno przed zarysowaniami, jak i przed pęknięciami amortyzując siłę działającą podczas upadku. Warto kupować szkła dobrej jakości, od renomowanych dostawców po to, aby zyskać pełną ochronę i perfekcyjne dopasowanie.

Dodaj komentarz